Gastronomie 

Hranolky v nejlepším podání

Provozujete restauraci nebo rychle občerstvení? Plánujete si otevřít food truck a nemůžete se rozhodnout který obal na jídlo si vybrat? A nebo jenom hledáte něco čím byste rozšířili svoje menu o jídla s sebou? Pokud je vaše odpověď aspoň na jednu otázku ano, tak pro vás něco máme! 

Hranolky a jejich různorodé formy

Kdo by nemiloval tyto zlaté a šťavnaté pochoutky vyrobené z různých odrůd brambor? Je tolik chutných tvarů ve kterých můžeme hranolky koupit a sníst. Můžou být rovné nebo kroucené, tenké nebo tlusté. Existují i dokonce ve tvaru kuliček a jiných nestandardních tvarů. Naskládané v košících, vroubkované, zatočené, zvlněné. Dlouhé nebo krátké a ideální na jedno kousnutí. Některé byly krájeny z brambor a jiné byly vytvořeny z bramborové hmoty ve tvaru jaký byl požadován výrobcem.

Na výběr máme z tolika druhů, že jenom při pomyšlení na tu chuť a vůni se sbíhají sliny. Nezáleží na tom, jestli chcete ve vaší restauraci servírovat hranolky s omačkou nebo ne, ale určitě budete potřebovat sáčky na hranolky, přes které neprosákne zbytek oleje a ze kterých se vašim hostům bude dobře jíst.

Z čeho je nejlepší jíst hranolky?

Existují různé druhy obalů na hranolky: kornout, papírový tácek, papírové sáčky s potiskem atd. To jak se nakonec rozhodneme bude mít vliv na jejich kvalitu a také na způsob jejich jezení.
Při výběru obalu ve tvaru kornoutu, který je určitě jeden z nejoblíbenějších obalů musíme vzít v úvahu to že je ho potřeba neustále držet v ruce když z něho jíme. Kornout je obtížné o něco opřít aby stál a nevysypal se.

 Lze jej položit na podnos, stolík nebo ubrousek pokud jsou ovšem k dispozici stoly a místa k sezení.

V kornoutu není mnoho místa pro omáčku, kromě umístění přímo na hranolky nebo do malého kelímku připevněného k jeho okraji, který dobře funguje pouze v kombinaci s kornoutem vyrobeným ze silnějšího materiálu. Tento způsob je nejlepším řešením pro menší porce hranolek.

Pro větší porce hranolek je lepším řešením papírový sáček/obálka s potiskem. Jsou stejně praktické jako kornouty, dobře se drží v ruce a svojím tvarem pomáhají udržet jídlo teplé. Některé sáčky z hrubšího materiálu/kartonu se dají postavit na stůl, tak aby se hranolky nevysypaly. Toto je skvělé řešení pro food trucky a restaurace, které prodávají především jídlo s sebou. Stejně tak jako na kornouty je možné i na sáčky nechat vytisknout logo restaurace a využít tak bezplatnou reklamu. Pro restaurace a food trucky, které mají místa k sezení jsou nejlepší volbou hranolky na tácku. Nejen že se na tácek vejde větší porce hranolek, ale také zbyde dost místa na omáčky a další přílohy. Všechny papírové obaly na hranolky jsou mnohem ekologičtější než plastové. V dnešní době třídění odpadů je lepší se rozhodnout pro ty papírové. Plastovou vidličku je vhodné nahradit párátkem nebo dřevěnou špejlí a nebo bambusovým příborem.

Related posts

Leave a Comment